Θριάμβευσαν με "τριάρες" Άουγκσμπουργκ και Στουτγκάρδη!

Share This
Με δύο παιχνίδια "έκλεισε" η 10η αγωνιστική στην Γερμανική Μπουντεσλίγκα, με τις Άουγκσμπουργκ και Στουτγκάρδη να περνάνε εύκολα τα εμπόδια των Βέρντερ και Φράιμπουργκ αντίστοιχα.

Βέρντερ Βρέμης - Άουγκσμπουργκ 0-3

Στο πρώτο χρονικά ματς η Βέρντερ υποδέχτηκε την Άουγκσμπουργκ του Κώστα Σταφυλίδη στο Weser-Stadion. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 40' με τον Michael Gregoritsch, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45+2') πήραν προβάδισμα ασφαλείας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Alfreð Finnbogason. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Michael Gregoritsch στο 61'.

Στουτγκάρδη - Φράιμπουργκ 3-0

Η Στουτγκάρδη, στο ματς που έκλεισε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής στη Γερμανία, φιλοξένησε στο Mercedes-Benz Arena την Φράιμπουργκ την οποία κέρδισε με σχετική ευκολία.
Τα πράγματα για τους γηπεδούχους έγιναν πιο εύκολα όταν στο 12' ο Çağlar Söyüncü θα δει την απευθείας κόκκινη κάρτα για χέρι και η Φράιμπουργκ θα μείνει με 10 παίκτες.

Το αριθμητικό της πλεονέκτημα θα εκμεταλλευτεί η Στουτγκάρδη και θα ανοίξει το σκορ στο 38' με τον Daniel Ginczek, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι θα διπλασιάσουν τα τέρματα τους με τον Benjamin Pavard. Το τελικό 3-0 θα γράψει στο 82' ο Simon Terodde και θα σφραγίσει τη νίκη για την ομάδα του Hannes Wolf.