«Όρθια» η ΑΕΚ με βαθμό-«χρυσάφι» μέσα στο Σαν Σίρο! - RESPORTER.GR
«Όρθια» η ΑΕΚ με βαθμό-«χρυσάφι» μέσα στο Σαν Σίρο!

Share This
Πραγματοποιώντας σπουδαία εμφάνιση, η ΑΕΚ απέσπασε ισοπαλία «χρυσάφι» από τη Μίλαν μέσα στο Σαν Σίρο!

Η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ, απέσπασε 0-0 από την ομάδα του Βιτσέντζο Μοντέλα κάνοντας, έτσι, σημαντικότατο βήμα πρόκρισης για τους «32» του Europa League.

Κορυφαίος για την ΑΕΚ ήταν ο Γιάννης Ανέστης, ο οποίος σε αρκετά σημεία της αναμέτρησης διατήρησε «ζωντανή» την ομάδα του.

Μάλιστα, οι "κιτρινόμαυροι" είχαν και τη μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 30ό λεπτό με τον Σιμόες.

Οι "ροσονέρι" ήταν νωθροί στο πρώτο ημίχρονο, ανέβασαν ταχύτητα στο δεύτερο, αλλά μπέρδεψαν και μπερδεύτηκαν μέσα στη γενικότερη περίοδο σύγχυσης που διανύουν.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Μίλαν (Βιντσέντσο Μοντέλα): Ντοναρούμα, Καλάμπρια, Μουσάκιο, Μπονούτσι, Ρικάρντο Ροντρίγκεθ, Μποναβεντούρα (73' Κεσιέ), Λοκατέλι, Τσαλχάνογλου, Σούσο, Αντρέ Σίλβα (62' Κάλινιτς), Κουτρόνε.

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Ανέστης, Γκάλο, Βράνιες, Τζανετόπουλος, Μπακάκης, Έλντερ Λόπες, Γιόχανσον, Σιμόες, Μάνταλος, Χριστοδουλόπουλος (64' Αραούχο), Λιβάγια (76' Μπακασέτας).