«Μοιρασιά» σε Μπερναμπέου και ΓΣΠ, νίκες για Μάντσεστερ Σίτι και Λίβερπουλ! - RESPORTER.GR
«Μοιρασιά» σε Μπερναμπέου και ΓΣΠ, νίκες για Μάντσεστερ Σίτι και Λίβερπουλ!

Share This
Δείτε συνοπτικά τι συνέβη στις χθεσινές αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Champions League.

Ρεάλ Μαδρίτης-Τότεναμ 1-1

Σε ένα από τα πιο ενδιαφέροντα παιχνίδια, Ρεάλ Μαδρίτης και Τότεναμ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου. Οι Άγγλοι έκαναν το 0-1 με αυτογκόλ του Ράφαελ Βαράν στο 28', με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να ισοφαρίζει με εύστοχο χτύπημα πέναλτι σε 1-1, λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο (43').

ΑΠΟΕΛ-Μπορούσια Ντόρτμουντ 1-1

Στο ΓΣΠ της Κύπρου, ο ΑΠΟΕΛ κατάφερε να πάρει την ισοπαλία κόντρα στην Ντόρτμουντ του Σωκράτη Παπασταθόπουλου. Η ομάδα του Γιώργου Δώνη "άνοιξε" το σκορ στο 62' με γκολ του Πότε. Πέντε λεπτά αργότερα (67'), οι Γερμανοί έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με γκολ του Παπασταθόπουλου, ο οποίος δεν πανηγύρισε.

Μάντσεστερ Σίτι-Νάπολι 2-1

Η Μάντσεστερ Σίτι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και το απέδειξε ακόμα μία φορά! Η ομάδα του Πεπ Γουαρδιόλα, επικράτησε με 2-1 της Νάπολι στο Έτιχαντ φτάνοντας τις 3 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Το 1-0 για τους "πολίτες" έκανε ο Ράχεμ Στέρλινγκ στο 9', ο Γκάμπριελ Ζεσούς 4' αργότερα (13') έκανε το 2-0. Η Νάπολι θα μπορούσε να πάει στα αποδυτήρια με 2-1, αλλά ο Μέρτενς αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 38'. Οι "παρτενοπέι" μείωσαν, τελικά, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντιαβαρά στο 73'.

Μάριμπορ-Λίβερπουλ 0-7

Εντυπωσιακή και επιβλητική εμφάνιση πραγματοποίησε στο Μάριμπορ η Λίβερπουλ! Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ "διέλυσε" με 0-7 τους Σλοβένους, πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη στη κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση. Το 0-1 έκανε ο Ρομπέρτο Φιρμίνο μόλις στο 3'. Δέκα λεπτά αργότερα (13'), ο Φελίπε Κουτίνιο έκανε το 0-2 για τους "reds". Στο 19' ο Σαλάχ έκανε το 0-3, ενώ πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο (40'), ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 0-4. Ο Φιρμίνο, στο 54', έκανε το 0-5, ενώ Τσάμπερλαιην (86') και Αλεξάντερ Άρνολντ (90'), ολοκλήρωσαν το εντυπωσιακό πέρασμα της Λίβερπουλ από το Μάριμπορ.