Στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας η Γιουβέντους! - RESPORTER.GR

Breaking

26/1/17

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας η Γιουβέντους!

Γιουβέντους και Μίλαν αναμετρήθηκαν στο Τορίνο για ένα εισιτήριο στους ημιτελικούς του Κυπέλλου Ιταλίας, με την Μεγάλη Κυρία, να επικρατεί 2-1 και να προκρίνεται στην επόμενη φάση.

Η Γιουβέντους μπήκε πιο δυνατά και μόλις στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ με ωραίο σουτ του Ντιμπάλα ύστερα από σέντρα του Κουαρδάδο.

Δέκα λεπτά αργότερα (20') ο Πιάνιτς διπλασίασε τα τέρματα της Μεγάλης Κυρίας με ένα φάουλ από τα 20-25 μέτρα.

Η Μίλαν δεν το έβαλε κάτω και στο 53ο λεπτό μείωσε με ένα ένα όμορφο γυριστό σουτ του Μπάκα από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Ένα λεπτό αργότερα (54') η Μίλαν θα μείνει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Λοκατέλι με κίτρινη για ένα πολύ βίαιο φάουλ στον Ντιμπάλα.

Μετά το 2-1 και με 10 παίκτες η Μίλαν δεν κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης, με το σκορ αυτό να μένει έως το φινάλε.

Η σύνθεση της Γιουβέντους: Νέτο, Μπαρτζάλι, Μπονούτσι, Ρουγκάνι, Ασαμόα, Κεντίρα, Πιάνιτς, Κουαδράδο, Μάντζουκιτς, Ντιμπάλα (67' Αλέξ Σάντρο), Ιγκουαΐν.

Η σύνθεση της Μίλαν: Ντοναρούμα, Αμπάτε (64' Πάσαλιτς), Σαπάτα, Ρομανιόλι, Αντονέλι, Λοκατέλι, Κούτσκα, Μπερτολάτσι (91' Χόντα), Σούσο, Μποναβεντούρα, Μπάκα (80' Ντεουλοφέου).